Schronisko PTTK Andrzejówka

Drewniany budynek ma charakter typowego schroniska górskiego i mimo że jest stosunkowo "młody" (rok budowy 1933) ma specyficzną "górską" atmosferę.

Warto tu zaglądać także poza weekendem czy sezonem, kiedy Andrzejówka pozbawiona tłumu "spacerowiczów w szpilkach" lub narciarzy, tchnie "górską nostalgią". Wtedy można tu spotkać "górskich wyjadaczy" snujących swoje opowieści nad kubkiem herbaty...

Wdychając delikatny zapach starych drewnianych belek poczuć dawną atmosferę górskich wędrówek...

Kontakt: 74/84-24-883

Strona internetowa: http://andrzejowka.com.pl/


Agroturystyka Arkadia

Witamy Państwa w Arkadii , krainie "mlekiem i winem płynącej", położonej na granicy sudeckiego Parku Krajobrazowego u podnóża ruin zamku Rogowiec.

Agroturystyka Arkadia jest doskonałym punktem wypadowym i miejscem na wypoczynek.

Naszym Gościom oferujemy: 3 apartamenty 4-osobowe, 2 pokoje 2-osobowe. Zapraszamy!

Adres: Grzmiąca, ul. Wiejska 58

Kontakt: 532-44-86-96

Strona internetowa: http://arkadia-agro.pl/


U Hiszpana

Noclegi w miejscowości Łomnica, to idealna baza wypoczynkowo-rekreacyjna, dla miłośników białego szaleństwa. Mamy do zaoferowania 3 wyciągi narciarskie znajdujące się w naszej okolicy. Dodatkowo szeroki wachlarz szlaków turystycznych i rowerowych tras MTB.  Zachęcają do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. 

Nasz Gościniec powstał z miłości do tego wyjątkowego zakątka Ziemi Głuszyckiej. Chcemy się z Państwem podzielić niezwykłym miejscem, zadziwić, zauroczyć, zapisać dobrze w sercach i pamięci...

Adres: Łomnica ul. Sudecka 2 P

Kontakt: 668-304-761

Strona internetowa: http://www.gosciniecagro.pl/


Agroturystyka Łomnica

Nie tylko pierwszorzędna lokalizacja oraz wygodny nocleg sprawią, że wypoczynek stanie się dla Was niezapomniany. Również dzięki licznym atrakcjom (zobacz), dostępnym na wyciągnięcie ręki, czas upłynie Państwu wspaniale. Wygodne i komfortowe warunki mieszkalno - wypoczynkowe naszego kompleksu agroturystycznego sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających.

Łomnica słynie z ciszy i spokoju, pomożemy Ci poczuć go na własnej skórze.Miłośnicy spacerów i pieszych wędrówek, a także nordic walking i trekingu, w okolicy znajdą liczne szlaki turystyczne, polne drogi i leśne ścieżki. Ci, którzy wolą jeszcze bardziej aktywne formy wypoczynku, mogą wybrać się na koną przejażdżkę lub naukę jazdy konej w gospodarstwie „Podkówka”.

Również fani dwóch kółek mają możliwość, aby poszaleć na licznych trasach rowerowych, które znajdują się blisko naszego pensjonatu.

Adres: Ustronie 1A, 58-340 Głuszyca

Kontakt: 663-373-815

Strona internetowa: www.agroturystyka-lomnica.pl


Pograniczna

Pograniczna to dom w stylu otwartego, wiejskiego dworu zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. To dom z historią i z duszą, w którym od 7 lat goszczę turystów, poszukiwaczy, rowerzystów, wspinaczy i narciarzy, ale też szukających wypoczynku w spokojnej, górskiej okolicy.

Pograniczna to dom, w którym staram się zachować stare, oryginalne elementy oraz stworzyć komfortowe wnętrza. Dom położony jest w Górach Suchych, na obrzeżach Głuszycy Górnej, tuż przy czeskiej granicy. Bardzo blisko stąd w Góry Sowie, czy Stołowe. Takie położenie gwarantuje dużo możliwości planowania tras wycieczek i treningów, a to przy życzliwej pomocy przewodnika sudeckiego, autora tras maratonów MTB i miłośnika okolicy w mojej osobie - gospodarza. To też jedyna agroturystyka w okolicy, w której wypożyczycie narty biegowe, rower MTB, czy umówicie się na lekcję biegania na nartach. Jakość oferowanych usług potwierdza certyfikat Strefy MTB Sudety. Pograniczna przyjmuje też grupy, zapewniając komfortowy nocleg, pełne wyżywienie, organizację pobytu i obsługę przewodnicką.

Serdecznie zapraszam - Janusz Pawłowski

Kontakt: 609-827-605

Strona internetowa: http://gluszycagorna.com.pl


Gospodarstwo Agroturystyczne "Podkówka"

Nasze gospodarstwo jest przepięknie położone w Górach Kamiennych w paśmie Sudetów.

Zapewniamy Państwu noclegi w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych wyposażonych w łazienki i TV z piękną panoramą doliny górskiej za oknami.

Od lat zajmujemy się hodowlą koni które wykorzystujemy do rekreacji dla gości oraz odwiedzających nasze gospodarstwo. Organizujemy jednodniowe wycieczki konne oraz kilkudniowe rajdy w Sudetach. Zaczynających swą przygodę z końmi nauczymy pewnie poruszać się w siodle tak aby mogli Państwo bezpiecznie przemierzać kilometry z perspektywy końskiego grzbietu. Posiadamy również bryczki oraz sanie którymi wozimy wszystkich chętnych.

Serdecznie zapraszamy!

Adres: ul. Sudecka 3, Łomnica

Kontakt: 604-120-922

Strona internetowa: http://www.podkowka.net.pl/


Pozostało:

Dodatkowe informacje:

O biegu
Zapoznaj się z opisem biegu WRC

Treningi
O wspólnych treningach na trasie WRC

Półmaraton Szlakiem Riese
Prolog WRC Głuszyca

Bieg Koliby Łomnickiej
Prolog WRC Głuszyca

Wasze relacje
Wasze relacje z biegu WRC

O Głuszycy
Głuszyca i okolice - przyjedź tu i odpoczywaj

Noclegi
Gdzie można się zakwaterować

Wolontariat
Dowiedź się jak możesz nam pomóc

Dla mediów
Materiały dla massmediów

Głuszyca słynie ze wspaniałych górskich panoram, tras Strefy MTB i podziemnych obiektów Riese. Głuszyca jest doskonałym miejscem do uprawiania wielu sportów: turystyka górska, bieganie, narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, wspinaczka po lodospadach, paralotniarstwo, turystyka konna. Do głównych obiektów rekreacyjnych można zaliczyć basen Delfinek, który oferuje również możliwość skorzystania z sauny. W sezonie letnim czynny jest odkryty basen miejski. Zapraszamy do czynnego wypoczynku w Głuszycy.