Start III Biegu Koliby Łomnickiej.

Co w pakiecie startowym III Biegu Koliby Łomnickiej.

Uczestnicy III Biegu Koliby Łomnickiej otrzymają w pakiecie startowym okolicznościową chustę typu buff. Prezentujemy projekt chusty.

Ruszyły zapisy na III Bieg Koliby Łomnickiej.

Entuzjaści biegania w górach po kopnym śniegu mają kolejną szansę na sprawdzenie swoich możliwości w tych trudnych warunkach. Dnia 7 stycznia 2018 roku odbędzie się III Bieg Koliby Łomnickiej. W ubiegłym roku bieg ukończyło 179 zawodników. Najszybciej piętnastokilometrową trasę pokonał JAGIELLICZ MARCIN z czasem 1:36:48.

Na zawody można się zapisać na stronie www.pomiarownia.pl.

Organizator wprowadził limit na poziomie 150 zawodników.

Przeczytaj regulamin zawodów.

II Bieg Koliby Łomnickiej - niezwykle trudny bieg w zimowej scenerii.

W dniu wczorajszym (04.02.2017) w Łomnicy odbył się II Bieg Koliby Łomnickiej zimowy prolog biegu ULTRA Waligóra Run Cross.

Mimo trudnych warunków biegowych na linii startu stanęło 178 śmiałków. Trasa biegu została wytyczona w Górach Suchych, które charakteryzują się dużą różnicą przewyższeń. Trudne podbiegi o nachyleniu nawet do 40% i ostre zbiegi to typowe dla tych gór. Na dystansie 15,5 km zawodnicy musieli pokonać około 700 m przewyższeń.

Dodatkowym utrudnieniem był mokry śnieg, którego duże ilości zalegają w górach.

„Zaliczyłem pięć razy glebę, a ostre zbiegi pokonywałem na tyłku, była super zabawa.” - komentuje Tomek Błaszkiewicz uczestnik biegu.

„Dla mnie to był wyjątkowo trudny bieg, po śniegu. Rzadko w czasie sezonu można pobiegać w takich warunkach. Dlatego cieszę się, że miałam okazję pomęczyć się w Łomnicy” - powiedziała Katarzyna Gramza z Rawicza.

„Co zrobić, degradacja to nasza specjalizacja” - podsumowuje Andrzej Kolisz organizator biegów z cyklu WRC.

Zwycięzcą zawodów został JAGIELLICZ MARCIN z Wałbrzycha (01:36:48), wśród kobiet pierwsza na mecie była STEFANIAK JUSTYNA z Oleśnicy (01:50:24).

Zobacz wyniki.

Zobacz zdjęcia od Dawida Duławy.

Zobacz zdjęcia od Ewi Kity.

Dziękujmy za super atmosferę podczas biegu. I zapraszamy na ULTRA WRC we wrześniu.Propozycja WRC dla młodych narciarzy.

Przyjedź na II Bieg Koliby Łomnickiej ze swoją rodziną i aktywnie spędźcie czas. Po starcie biegu głównego o godzinie 12:15 przy stacji narciarskiej Koliba Łomnicka odbędą się zawody narciarskie dla najmłodszych.

Zapisy młodych zawodników w szkołach lub w biurze zawodów od godziny 11:00 (konieczna zgoda rodziców).

Przewidziano 4 kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-2, 3-4, 5-6 oraz gimnazjaliści.

Każdy zawodnik wykona dwa zjazdy, z których najlepszy będzie brany do klasyfikacji.

Zawody będą miały charakter bardziej techniczny niż szybkościowy.

Zapraszamy na II Bieg Koliby Łomnickiej.Podsumowanie WRC na Raty etap "Zima".

Dziś odbył się ostatni bieg WRC na Raty etap Zima. Biegaliśmy po części trasy II Biegu Koliby Łomnickiej.

Była prawdziwa zima z pięknymi widokami. Kto nie był niech bardzo żałuje. Nie zawsze w górach są takie widoki i taki śnieg.

Z powodu trudnych warunków biegowych nie było dziś rywalizacji na odcinku specjalnym. Każdy uczestnik za trud i determinację uczestnictwa w trudnym biegu otrzymał 5 punktów bonusowych.

W rankingu zwyciężyła Katarzyna Gramza z Rawicza, która zgromadziła 66 punktów. Dalej się uplasował Marek Swoboda z Głuszycy, który zgromadził 61 punkty.

Za ukończone całego etapu Zima zniżką 25% na wybrany bieg WRC uzyskali: Kasia Gramza, Marek Swoboda, Mirek Kielar, Łukasz Kowalski, Mariusz Kacprzyk, Mariusz Kostarz, Mariusz Cichocki, Igor Hoffman, Jacek Matwiejczuk i Dariusz Tęcza (który wylosował darmowy start w konkursie Ligii Biegów Górskich).

Zapraszamy na II Bieg Koliby Łomnickiej (4 luty 2017, godzina 12:00).Ruszyły zapisy do II Biegu Koliby Łomnickiej.

Miło nam poinformować, że dnia 30 grudnia 2016 roku rozpoczęły się zapisy do zimowego II Biegu Koliby Łomnickiej.

Bieg odbędzie się dnia 4 lutego 2017 roku o godzinie 12:00. Start i meta będzie zlokalizowana podobnie jak w poprzednim roku przy restauracji Koliba Łomnicka.

Do pokonania czeka na zawodników bardzo wymagająca trasa o długości 15,5 km o przewyższeniu pozytywnym 665 m. Zaczynamy od ostrego podbiegu w górę wyciągu narciarskiego.

Wpisowe 25 zł do wyczerpania limitu, który ustanowiliśmy na 200 zawodników.

Zapisy prowadzone są na stronie pomiarownia.pl.

Szczegóły dotyczące biegu znajdują się w regulaminie.

Zapraszamy wszystkich. Zmierz się z WRC.Nowa trasa Biegu Koliby Łomnickiej - start 4 lutego 2017 roku.

Ostatnie poprawki i sprawdzenie trasy w warunkach zimowych.

Zobacz mapę trasę Biegu Koliby Łomnickiej.

Ścieżka GPS – do pobrania.Znamy termin II Biegu Koliby Łomnickiej.

Zdjęcie z treningu przeprowadzonego dnia 13.11.2016 roku.

Dnia 4 lutego 2017 roku odbędzie się II Bieg Koliby Łomnickiej. Start i meta jak w roku ubiegłym w Łomnicy obok restauracji Koliba Łomnicka.

Nowa bardziej wymagająca trasa 14,5 km i nowy termin to nasza inicjatywa podjęta w celu sprawienia większej frajdy z biegania po górach. A co zmieniliśmy:

Po pierwsze wyeliminowano odcinki wiodące drogami asfaltowymi.

Po drugie zmieniono trasę w ten sposób, aby Was więcej zmęczyć. Suma podejść będzie wynosić teraz + 930 m, a nie jak poprzednio + 619 m.

Po trzecie termin został przesunięty na luty. Będzie trzeba (mam nadzieję) brodzić w śniegu.

Zdecydowaliśmy również, że impreza pozostaje w formule biegu koleżeńskiego. Czyli minimalne wpisowe bez wodotrysków typu koszulki itp. Szykujemy za to fajny unikatowy medal.

Ponieważ trwają jeszcze prace związane z dopracowaniem przebiegu trasy - ścieżkę GPS udostępnimy wkrótce.


Prolog Waligóra Run Cross Głuszyca za nami!

W niedzielę 3 kwietnia Góry Suche były terenem zmagań zawodników I Biegu Koliby Łomnickiej. Ideą biegu o charakterze koleżeńskim była promocja części trasy ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca, który odbędzie się za 5 miesięcy - 10 września 2016 r. Na starcie w pobliżu restauracji Koliba Łomnicka powitał zawodników i kibiców burmistrz Głuszycy Roman Głód, który tym razem wcielił się w rolę nie tylko gospodarza gminy, lecz także komentatora sportowego wydarzenia.

Na starcie stanęło ponad 130 zawodników, mających do pokonania dystans 15,5 km z przewyższeniami +619/583 m. Trasa biegu nie należała do łatwych. Zawodnicy z Łomnicy, przez Radosną i Ruprechticki Szpiczak biegli wzdłuż szlaku granicznego do byłych kamieniołomów w Głuszycy Górnej i zmierzali do mety przy wyciągu narciarskim w Łomicy.Trasa w większości prowadziła przez las, który prezentował się w barwach czterech pór roku. Można było napotkać jeszcze jesienne liście, resztki śniegu i lodu, wiosenne przebiśniegi i poczuć ciepło letnich promieni słońca.

Na mecie przy Kolibie Łomnickiej pierwszy znalazł się Kamil Makoś z Bolesławca z czasem 1:14:00, drugi był Bartłomiej Wojsław z Białej – GLKS Marcinowice, trzeci Piotr Holly ze Sport Fuel. Najlepszymi paniami okazały się Lidia Niekraś z Kłodzka – I miejsce, Paulina Szarzyńska z Wałbrzycha – Sudeckie Wycieczki Biegowe - II miejsce, Justyna Pomarańska z Karpacza - GO4 LIFE – III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom biorącym udział w biegu. Aby umilić czas oczekującym na zawodników, dla dzieci i młodzieży zorganizowano minibiegi oraz konkurencje sprawnościowe, w których wzięło udział ok. 100 młodych sportowców.


Zobacz również:

Zobacz wyniki I Biegu Koliby Łomnickiej
Relacja z biegu Marcina Kotlarskiego.
EuforiaBiegacza.pl przetestowała naszą trasę.
Mocny start - DB2010.
Galeria zdjęć Kryspina Lubera.
Galeria zdjęć z ostrego startu
Galeria zdjęć z Sudeckie Wycieczki Biegowe


Wyniki I Biegu Koliby Łomnickiej.

Zobacz wyniki I Biegu Koliby Łomnickiej tutaj.


I Bieg Koliby Łomnickiej – Prolog WRC Głuszyca.

Organizatorzy WRC Głuszyca w celu popularyzacji wrześniowego biegu zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w zawodach Bieg Koliby Łomnickiej – Prolog WRC Głuszyca.Bieg odbędzie się dnia 3 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00. Start i meta zlokalizowane będą obok Koliby Łomnickiej w Głuszycy.

Trasa biegu nie należy do łatwych liczy około 15,5 km, a przewyższenie wynosi odpowiednio: +619m/-583m. Zaczynamy na drodze asfaltowej przy Kolibie Łomnickiej, przez Łomnicę, Radosną, na Ruprechticki Szpicak, dalej szlakiem granicznym, z którego zbiegamy do Głuszyckich kamieniołomów, a dalej powrót do Koliby. Zamieszczona mapa prezentuje przebieg trasy biegu. Trasa jest oznaczona niebieskimi znakami. Po biegu zaplanowano pieczenie kiełbasy.

Dodatkową atrakcją podczas I Biegu Koliby Łomnickiej będzie bieg dla dzieci. Zostaną również przeprowadzone gry i zabawy dla najmłodszych. Zachęcamy więc biegaczy do przybycia ze swoimi pociechami.

Zasady uczestnictwa w biegu Koliby Łomnickiej – Prolog WRC Głuszyca:

1. Start biegu przy Kolibie Łomnickiej dnia 3 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00.

2. Bieg odbędzie się przy otwartym ruchu ulicznym (w Łomnicy ruch samochodowy jest mały). Zawodnicy podczas biegu muszą się dostosować się do zasad ruchu drogowego. Należy poruszać się przeciwnie do ruchu ulicznego, czyli lewym pasem drogi.

3. Pomiar czasu odbędzie się za pomocą stopera.

4. Po zakończeniu biegu zostanie opublikowany komunikat końcowy z wynikami zawodów. Komunikat będzie zamieszczony na stronie biegu WRC Głuszyca oraz MaratonyPolskie.

5. Na trasie biegu będą zlokalizowane dwa punkty kontrolne: na Szpicaku oraz w Łomnicy obok mostu. Na punktach kontrolnych będą spisywane numery startowe zawodników.

6. Wpisowe wynosi 5 zł płatne przed startem.

7. Każdy zawodnik po biegu otrzyma wyżywienie (kiełbasa, bułka, woda mineralna).

8. Zapisy do biegu drogą mailową pod adresem: akolisz@poczta.pl

9. Prosimy o zgłaszanie rezygnacji z udziału w biegu na maila jak wyżej (ważne aby zakupić odpowiednią ilość pakietów wyżywieniowych).

10. Weryfikacja zawodników i wydanie nr startowych odbędzie się przed startem w godzinach 11:00 do 11:45.

11. Zawodnicy są zobligowani do umieszczenia numerów startowych na koszulce w widocznym miejscu.

12. Zwycięzcy biegu Open w kategoriach trzy najlepsze kobiety oraz trzech najlepszych męższczyzn otrzymają pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

13. Restauracja Koliba Łomnicka dla trzech najlepszych kobiet oraz mężczyzn ma nagrody w postaci zaproszenia na kolację wraz z osobą towarzyszącą.

14. W przypadku zejścia z trasy zawodów należy bezwzględnie zgłosić ten fakt pod nr telefonu: 795-03-58-33.

15. Uroczystość ogłoszenia wyników zawodów odbędzie się po przybyciu ostatniego zawodnika na metę zawodów.

16. Bieg ma charakter biegu koleżeńskiego, a zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.

Dziękujemy ekipie z Koliby Łomnickiej za współpracę i miłe przyjęcie koncepcji organizacji biegu.Lista uczestników biegu

Numer Imię i NazwiskoMiastoKlub
1 KAMILA ŻEROMSKABOGUSZÓW-GORCEGRUPA BIEGOWA DZIKOWIEC
2 ADRIAN ŻEROMSKIBOGUSZÓW-GORCEGRUPA BIEGOWA DZIKOWIEC
3 Tomasz BłaszkiewiczWałbrzych-
4 Artur DziedzicWałbrzych-
5 Sławek SzarafinWałbrzych-
6 Dorota RostkowskaGłuszyca-
7 Andrzej SławikGłuszyca-
8 Przemek PiwowarczykSzczawno-Zdrój-
9 Elżbieta MaliczyszynBoguszów-GorceGrupa Biegowa Dzikowiec
10 Filip SzuszkiewiczMieroszów-
11 Andrzej ReczuchBielawaBiegamy we Wrocławiu
12 Krzysztof KoszykaWałbrzychTemmpo Wałbrzych
13 Renata Gratzke Wałbrzych-
14 Robert Kandefer Głuszyca-
15 Piotr NowakOleśnicaCała Oleśnica Biega
16 Dawid KaliszczakJawor-
17 Mariusz KacprzykJedlina-ZdrójBiegaj w Jedlinie
18 Tomek PaśWrocławPasiol Team Wrocław
19 Małgorzata KwiecieńWrocławBiegamy we Wrocławiu
20 Jakub ŁąckiWrocławBiegamy we Wrocławiu
21 Tomasz BudkowskiWrocław-
22 Hanna Kęsy-KowalskaSzczawno-ZdrójSzczawnoRun
23 Aleksandr KowalskiKłodzkoPope Team
24 Anna MazurLubańGET RUN
25 Adam ŚwidaWrocławGET RUN
26 Ryszard ZglejszewskiGłuszyca-
27 Maciek SzczepaniakWrocław-
28 Agnieszka LechŚwiebodzice-
29 Wojciech KościelniakKamienna Góra-
30 Rafał PrzepiórskiWałbrzych-
31 Michał DługoszWałbrzych-
32 Marcin ArciszewskiWałbrzych-
33 Paweł STAWARZOleśnicaKB LUPUS Oleśnica
34 Krystian MadejaWalimPolski Klub Alpejski
35 Ryszard GurgulŚwidnicaDęby Wałbrzych
36 Kazimierz KaczugaWałbrzychDęby Wałbrzych
37 Krzysztof WelikWalimPolski Klub Alpejski
38 Mariusz KostaszGłuszyca-
39 Elżbieta BisikiewiczNowa RudaUKS Ludwikowice Kłodzkie
40 Jacek ZakrzewskiJedlina ZdrójBiegaj w Jedlinie
41 Justyna StefaniakOleśnicaKB LUPUS OLEŚNICA
42 Mariusz LeśGłuszycaOnly Fighting Głuszyca
43 Katarzyna BawiecWałbrzychBiegaj Zapobiegaj
44 Tomasz StefanickiWrocław-
45 Adam PawlińskiWrocławPro-Run Wrocław
46 Łukasz Różycki Wałbrzych-
47 Tomasz NiwisiewiczLubinBiegająca Kasta Miedziowego Miasta
48 Dariusz KarczyńskiOleśnicaCała Oleśnica Biega
49 Joanna KarczyńskaOleśnicaCała Oleśnica Biega
50 Tomasz BatraniecLegnicaKB LEW LEGNICA
51 Dariusz KaliszWałbrzychOLO TEAM
52 Krystyna DrągWałbrzychOLO TEAM
53 Renata GłódLegnicaOLO TEAM
54 Damian SzarzyńskiWałbrzychTEMMPO Wałbrzych
55 Paulina SzarzyńskaWałbrzychSudeckie Wycieczki Biegowe
56 Ewelina DaleckaWałbrzychSudeckie Wycieczki Biegowe
57 Radek DaleckiWałbrzychSudeckie Wycieczki Biegowe
58 Edward KozłowiczWałbrzych-
59 Kamil PernejWałbrzychKB faurecia/STOOR
60 Annia PernejWałbrzych-
61 Paweł Strzelczyk WałbrzychKB faurecia/STOOR
62 Jacek BaranowskiBOGUSZÓW-GORCEKB faurecia/STOOR
63 KAMIL DĄBEKLądek ZdrójAZS PWSZ NYSA
64 Adam MosurOleśnicaKB Lupus Oleśnica
65 Patrycja KubiakJedlina ZdrójBiegaj w Jedlinie
66 Agnieszka Sackiewicz-WiącekJedlina ZdrójBiegaj w Jedlinie
67 Zbigniew ŻukWałbrzychKb FAURECIA/STOOR
68 Piotr MielnikowskiSobótkaJudo Sobótka / Siła Ogra
69 Ildar MichalakSkarbimierz Osiedle-
70 Aleksandra AkonomSkarbimierz Osiedle-
71 Marjusz JarosławskiOława"Termy Jakuba" Oławski Park Wodny
72 Dorota JarosławskaOława"Termy Jakuba" Oławski Park Wodny
73 Lesław RzadkowskiOława"Termy Jakuba" Oławski Park Wodny
74 Daniel CzuchrowskiWałbrzychGrupa Biegowa Mieroszów
75 Tomasz Baszak --
76 Lidia Niekraś Kłodzko-
77 Bartłomieja Żytkiewicz --
78 Tomasz Niedźwiedź StrachówSIŁA OGRA TRAIL TEAM
79 Leszek ZającŚwiebodzice-
80 Monika GrajekUnisław ŚląskiFit Klub 24 Wałbrzych
81 Robert CzapigaNowa Ruda-SłupiecTeMMPo Wałbrzych
82 JÓZEF ŻUKWałbrzych-
83 Małgorzata PalusBrzegKLA "Kotwica"
84 Ireneusz KirkiewiczOławaKolega Maćka Oława
85 Małgorzata NaumowiczBrzegKLA Kotwica Brzeg
86 Marek PiontkowskiBrzegKLA Kotwica Brzeg
87 Kamila SiwekBrzeg-
88 Jan SikoraWałbrzychKB Faurecia Walbrzych/Stoor
89 Sebastian TrykWrocławPro-Run Wrocław
90 Izabela BączykWałbrzych-
91 Krzysztof SołtysWałbrzychTemmpo Wałbrzych
92 Daniel Pietrzyk-biegaj-zapobiegaj
93 Ewa JabłońskaKrynica-Zdrój-
94 Mariusz CichockiJedlina ZdrójBIEGAJ W JEDLINIE
95 Darek TęczaJedlina ZdrójBiegaj w Jedlinie
96 Maciej CieciuchPolanica ZdrójOLAWS ZŁOTORYJA
97 Marcin UlejczykStrzeganowice-
98Marcin IlkówGłuszyca-
99Zbigniew WałowskiGłuszyca-
100Henczka MarekWałbrzychWKB Podzamcze Zamek Książ
101Justyna PomarańskaKarpaczGo4Life
102Beata Ciesielska--
103Piotr Ciesielski--
104Edyta Rychcik-ZygadłoOleśnica-
105Janusz SkowrońskiOleśnica-
106Łukasz SzopaOleśnicaKB Lupus Oleśnica
107Paweł ŁacnyOleśnicaKB Lupus Oleśnica
108Krzysztof WajerowskiOleśnicaKB Lupus Oleśnica
109Marcin SztypaOławaATMA
110Beata CiesielskaJedlina Zdrój
111Piotr CiesielskiJedlina ZdrójTemmpo Wałbrzych
112Maciej MarkiewiczDziećmarowice-
113Grzegorz KarwackiWałbrzych-
114Kamil MakośBoleslawiec10BKPanc
115Marta MarciniakJedlina ZdrójBiegaj w Jedlinie
116Wojciech MarciniakJedlina ZdrójKS ZDRÓJ
117Patrycja ObodzińskaBrzegKS ZDRÓJ
118Bartłomiej WaloszczykŚwiętoszów10BKPANC
119Krzysztof GrajekUnisław ŚląskiFit Klub 24 Wałbrzych
120Tomasz NiezgódkaWrocław-
121Damian WróbelWrocławSKPS Wrocław
122ARTUR ADAMINWałbrzych-
123Grzegorz DurałWrocławWKB PIAST WROCŁAW
124Aysen SolakWrocławGunes
125Dagmara Koziara-SuszkoWrocław-
126Bartłomiej SuszkoWrocław-
127Damian RohaczGłuszyca-
128Maksymilian ProrokGłuszyca-
129Michał TomasikGłuszyca-
130Hanna ŁazarskaWałbrzych-
131Igor HoffmanWałbrzych-
132Marcin KotlarskiMokrzeszów-
133Krzysztof MachowskiJedlina ZdrojBiegaj w Jedlinie
134Ewa ApanowiczŚwiebodzice-
135Piotr ApanowiczŚwiebodzice-
136Krzysztof MachowskiJedlina Zdrój-
137Jan LeśGłuszyca-
138Andrzej KowalskiWrocław-
139Wojsław BartłomiejBiałaGLKS Marcinowice
140Artur OsydaJelenia Góra-

Pozostało:

Dodatkowe informacje:

O biegu
Zapoznaj się z opisem biegu WRC

Treningi
O wspólnych treningach na trasie WRC

Półmaraton Szlakiem Riese
Prolog WRC Głuszyca

Bieg Koliby Łomnickiej
Prolog WRC Głuszyca

Wasze relacje
Wasze relacje z biegu WRC

O Głuszycy
Głuszyca i okolice - przyjedź tu i odpoczywaj

Noclegi
Gdzie można się zakwaterować

Wolontariat
Dowiedź się jak możesz nam pomóc

Dla mediów
Materiały dla massmediów

Głuszyca słynie ze wspaniałych górskich panoram, tras Strefy MTB i podziemnych obiektów Riese. Głuszyca jest doskonałym miejscem do uprawiania wielu sportów: turystyka górska, bieganie, narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, wspinaczka po lodospadach, paralotniarstwo, turystyka konna. Do głównych obiektów rekreacyjnych można zaliczyć basen Delfinek, który oferuje również możliwość skorzystania z sauny. W sezonie letnim czynny jest odkryty basen miejski. Zapraszamy do czynnego wypoczynku w Głuszycy.